PSAL Champions 
AA A B
2017 Lincoln Walton Fannie Lou Hamer
2016 Jefferson Telecommunication A&T KIPP
2015 Wings Academy Springfield Gardens Maspeth
2014 Benjamin Cardozo WHEELS Brooklyn Community
2013 Lincoln John Adams Fannie Lou Hamer
2012 Boys & Girls Brooklyn Collegiate Pathways
2011 Boys & Girls Pathways Midwood
2010 Boys & Girls Bedford Academy Queens HS of Teaching
2009 Lincoln Curtis Brooklyn Collegiate
2008 Lincoln Transit Tech Brooklyn Secondary
2007 Lincoln Transit Tech Eagle Academy
A B
2006 Lincoln Global Studies
2005 J.F. Kennedy Bushwick Campus
2004 Lincoln McKinley Arts
2003 Lincoln James Monroe
2002 Lincoln Wings Academy
2001 William Grady Benjamin Banneker
2000 J.F. Kennedy Roosevelt Educational
1999 Benjamin Cardozo Franklin K. Lane
1998 William Grady Wadleigh
1997 Paul Robeson Washington Irving
1996 Erasmus Hall Harry S. Truman
1995 Lincoln Francis Lewis
1994 M.L.King Paul Robeson
1993 Walton Transit Tech
1992 Brandeis Wingate
1991 Lincoln Julia Richman
1990 William Grady James Monroe
1989 Adlai Stevenson Mabel Dean Bacon
1988 Adlai Stevenson Samuel Gompers
1987 Springfield Gardens Samuel Gompers
1986 Lincoln Graphic Arts
1985 Andrew Jackson Samuel Gompers
1984 Harry S. Truman Murray Bergtraum
1983 Springfield Gardens NY School of Printing
1982 Benjamin Franklin Norman Thomas
1981 Alexander Hamilton Norman Thomas
1980 Adlai Stevenson Murray Bergtraum
1979 Boys High Norman Thomas
1978 Benjamin Cardozo Forest Hills
1977 DeWitt Clinton August Martin
1976 Canarsie Herbert H. Lehman
1975 Taft August Martin
1974 Taft Adlai Stevenson
1973 DeWitt Clinton Adlai Stevenson
1972 Canarsie Alfred E. Smith
1971 DeWitt Clinton Bronx Science
1970 Wingate Bronx Science
A
1969 Boys High
1968 Tilden
1967 Tournament Cancelled
A B
1966 DeWitt Clinton Eastern District
1965 Erasmus Hall Westinghouse
1964 Boys High Eastern District
One Champion
1963 DeWitt Clinton
1962 Boys High
1961 Erasmus Hall
1960 Boys High
1959 Boys High
1958 DeWitt Clinton
1957 Boys High
1956 Commerce
1955 Jamaica
1954 Thomas Jefferson
1953 New Utrecht
1952 Boys High
1950 Commerce
1949 Lincoln
1948 Erasmus Hall
1947 DeWitt Clinton
A B
1946 Benjamin Franklin East New York
1945 DeWitt Clinton Automotive
1944 Andrew Jackson Automotive
1943 James Madison N.Y. Vocational
1942 Andrew Jackson Samuel Gompers
1941 Benjamin Franklin Central Needles Trades
1940 Benjamin Franklin Automotive
1939 James Madison Automotive
One Champion
1938 Benjamin Franklin
1937 DeWitt Clinton
1935 Textile
1934 DeWitt Clinton
1933 James Monroe
1932 Textile
1931 Newtown
1930 Franklin K. Lane
1929 James Monroe
1928 Newtown
1927 Newtown
1926 DeWitt Clinton
1925 DeWitt Clinton
1924 Commerce
1923 Commerce
1922 Manual Trades
1921 Commerce
1920 Commerce
1919 DeWitt Clinton
1914 DeWitt Clinton
1908 Townsend Harris
1907 Commerce
1905 DeWitt Clinton