Section II Champions
AA A B  C  D
2017 Bethlehem Lansingburgh Glens Falls Lake George Argyle
2016 Shenendehowa Troy Hudson Saratoga Catholic Argyle
2015 Shenendehowa Scotia-Glenville Hoosick Falls Lake George Germantown
2014 Green Tech Scotia-Glenville Voorheesville Hoosic Valley Argyle
2013 Troy Scotia-Glenville Watervliet Lake George Argyle
2012 Albany CBA Scotia-Glenville Watervliet Mechanicville Argyle
AA A BB B C D
2011 Albany CBA Mohonasen Catskill Watervliet Greenwich Germantown
AA A B  C  D
2010 Albany CBA Burnt Hills-Ballston Lake Fonda-Fultonville Maple Hill Germantown
AA A B  CC C D
2009 Albany CBA Scotia-Glenville Broadalbin-Perth Maple Hill Canajoharie Sharon Springs
2008 Bishop Maginn Bishop Gibbons Hoosic Valley Mechanicville Rensselaer Northville
2007 Bishop Maginn Glens Falls Watervliet Schenectady Christian Argyle St. Johnsville
2006 Albany CBA Averill Park Schuylerville Stillwater Cambridge Fort Edward
2005 Albany CBA Burnt Hills-Ballston Lake Voorheesville Watervliet Hoosic Valley Fort Edward
2004 Albany CBA Burnt Hills-Ballston Lake Schuylerville Watervliet Lake George Fort Edward
A B  CC C  D
2003 LaSalle Glens Falls Schuylerville Lake George Sharon Springs
2002 Troy Broadalbin-Perth Watervliet Galway Fort Edward
2001 Schenectady Broadalbin-Perth Mechanicville Fort Plain St. Johnsville
2000 Colonie Berkshire Watervliet Fort Plain North Warren
1999 Colonie Glens Falls Watervliet Berkshire Fort Ann
1998 Schenectady Cobleskill-Richmondville Watervliet Warrensburg Berkshire
1997 Albany   Albany Academy Watervliet Hoosic Valley Argyle
1996 Shenendehowa Schalmont Mechanicville Hoosic Valley Fort Plain
1995 Columbia Amsterdam Mechanicville Voorheesville Argyle
1994 Albany Bishop Gibbons Watervliet Greenwich Waterford-Halfmoon
1993 Albany LaSalle Broadalbin-Perth Greenwich Fort Edward
1992 Shaker Mohonasen Watervliet Middleburgh Fort Edward
1991 Shenendehowa Burnt Hills-Ballston Lake Watervliet Rensselaer Argyle
1990 Shenendehowa Schalmont Watervliet Rensselaer Argyle
1989 Shenendehowa Gloversville Saratoga Catholic Rensselaer Salem
1988 Saratoga Springs Gloversville Catskill Stillwater Salem
1987 Shenendehowa Mont Pleasant Watervliet Stillwater St. Johnsville
1986 Albany LaSalle Stillwater Draper Salem
1985 Shenendehowa Albany Academy Catskill Rensselaer Warrensburg
1984 Albany Catskill Hoosick Falls Galway Fort Ann
1983 Albany CBA Catskill Voorheesville Rensselaer St. Patrick's
1982 Albany Catskill Watervliet Rensselaer Salem
1981 Catholic Central Bishop Scully Hoosick Falls Rensselaer St. Mary's (HF)
1980 Albany CBA Gloversville Hoosick Falls Greenwich Germantown
AAA AA A B C D
1979 Shaker Gloversville Queensbury Mechanicville Berne-Knox-Westerlo Argyle
AA A B C D E
1978 Catholic Central Niskayuna LaSalle Schuylerville Warrensburg Sharon Springs
1977 Albany Amsterdam Saratoga Catholic Schuylerville Galway St. Mary's (HF)
1976 Albany Mont Pleasant Catskill Waterford-Halfmoon Galway Fort Edward
1975 Troy Scotia-Glenville Ravena-C/S Rensselaer Greenwich Sharon Springs
1974 Albany Mont Pleasant Hudson Hoosic Valley Cairo-Durham Fort Ann
1973 Linton Glens Falls Cohoes Draper Broadalbin Sharon Springs
1972 Bethlehem Mohonasen Philip Schuyler Schuylerville Hoosic Valley Sharon Springs
1971 Colonie Mont Pleasant Philip Schuyler Whitehall Berne-Knox-Westerlo Sharon Springs
A B C D E
1970 Linton Philip Schuyler Fonda-Fultonville St. Johnsville Salem
1969 Linton Philip Schuyler Greenwich Lake George Warrensburg
1968 Philip Schuyler Ravena-C/S Draper Milne Argyle
1967 Philip Schuyler Lansingburgh Fort Plain Milne Richmondville
A B C D E
1966 Troy Schalmont Draper Ockawamick Heatly
1965 Troy Hudson Hoosic Valley Lake George Fort Ann
1964 Scotia-Glenville Ballston Spa Corinth Lake George Salem
1963 Amsterdam Ballston Spa Ichabod Crane Milne Salem
1962 Amsterdam Bethlehem Cobleskill Northville Salem
1961 Linton Niskayuna Canajoharie Northville Salem
1960 None Mechanicville Canajoharie Cambridge Northville
A Intersectional Reps. B C D E
1959 Linton&Mont Pleasant Watervliet Van Rensselaer Fort Edward Wells
1958 Mont Pleasant&Nott Terrace Saratoga Springs Canajoharie Maple Hill Heatly
1957 Albany&Nott Terrace Philip Schuyler Canajoharie Broadalbin Argyle
1956 Albany&Nott Terrace Saratoga Springs Fort Plain Berne-Knox-Westerlo Heatly
1955 Albany&Nott Terrace Glens Falls Fort Plain Mayfield Stillwater
1954 Mont Pleasant&Nott Terrace Saratoga Springs Ballston Spa Fort Edward Wells
A B C D E
1953 Mont Pleasant Mechanicville Corinth Northville Valatie
1952 Mont Pleasant Mechanicville Columbia Fort Plain Wells
1951 Mont Pleasant Saratoga Springs Van Rensselaer Schuylerville Windham
1950 Mont Pleasant Lansingburgh Bethlehem Warrensburg
1949 Mont Pleasant Lansingburgh Greenwich Castleton
1948 Mont Pleasant Philip Schuyler Fort Edward Warrensburg
1947 Troy Lansingburgh St. Johnsville Broadalbin
1946 Troy Glens Falls St. Johnsville Broadalbin
1945 Nott Terrace Watervliet Hudson Falls Broadalbin