Section IV Champions
AA A B  C  D
2017 Corning Johnson City  Norwich Moravia Newfield
2016 Horseheads Johnson City  Norwich Moravia South Kortright
2015 Horseheads Union-Endicott Chenango Valley Newfield Laurens
2014 Union-Endicott Maine-Endwell Norwich Elmira Notre Dame Davenport
2013 Binghamton Maine-Endwell Norwich Moravia Marathon
2012 Binghamton Seton Catholic Norwich Elmira Notre Dame South Kortright
2011 Union-Endicott Maine-Endwell Seton Catholic  Moravia Hancock
2010 Vestal Johnson City  Seton Catholic  Moravia South Kortright
2009 Vestal Norwich Seton Catholic Oxford South Kortright
2008 Binghamton Oneonta Chenango Valley Union Springs Roxbury
2007 Binghamton Elmira Free Academy Oneonta Sidney Davenport
2006 Vestal Owego Seton Catholic Elmira Notre Dame Davenport
2005 Binghamton Elmira Free Academy Chenango Valley Seton Catholic Newfield
2004 Binghamton Elmira Free Academy Oneonta Newfield Afton
A B  C  D
2003 Elmira Southside Oneonta Seton Catholic Downsville
2002 Binghamton Norwich Trumansburg Downsville
2001 Binghamton Chenango Valley Seton Catholic Downsville
2000 Horseheads Chenango Valley Sidney South Kortright
1999 Binghamton Windsor Candor Milford
1998 Union Endicott Corning West Sidney Candor
1997 Binghamton Oneonta Trumansburg Candor
1996 Vestal Waverly Trumansburg Deposit
1995 Binghamton Owego Trumansburg Deposit
1994 Vestal Norwich Trumansburg Marathon
1993 Ithaca Norwich Whitney Point Odessa-Montour
1992 Ithaca Elmira Free Academy Seton Catholic Roxbury
1991 Ithaca Owego Whitney Point Elmira Heights
1990 Binghamton Maine-Endwell Elmira Notre Dame Newfield
1989 Union Endicott Elmira Free Academy Whitney Point Davenport
1988 Horseheads Owego Tioga New Berlin
1987 Binghamton Oneonta Elmira Notre Dame Davenport
1986 Binghamton Elmira Free Academy Odessa-Montour Newfield
1985 Binghamton Elmira Free Academy Southern Cayuga Cherry Valley
1984 Vestal Maine-Endwell Union Springs Cincinnatus 
1983 Union-Endicott Johnson City Trumansburg Roxbury
1982 Binghamton Windsor Trumansburg Roxbury
1981 Union-Endicott Windsor Trumansburg Roxbury
1980 Union-Endicott Binghamton North Elmira Notre-Dame Gilboa-Conesville
AAA AA A B C D
1979 Union-Endicott Elmira Free Academy Elmira Notre Dame Sidney Groton Roxbury
AA A B C D
1978 Vestal Sidney Delhi New Berlin Jefferson
1977 Union-Endicott Elmira Notre Dame Lansing Schenevus South Kortright
1976 Union-Endicott Elmira Notre Dame Lansing Candor Schenevus
1975 Susquehanna Valley Sidney Deposit Morris Roxbury
1974 Union-Endicott Whitney Point Southern Cayuga Deposit Roxbury
1973 Ithaca Sidney Groton Davenport Laurens
1972 Elmira Southside Waverly Seton Catholic of Endicott Davenport Roxbury
1971 Vestal Whitney Point Cato-Meridian Margaretville Roxbury
1970 Elmira Free Academy Whitney Point Oxford Margaretville Davenport
1969 Ithaca Windsor Tioga McGraw Worcester
1968 Elmira Free Academy Elmira Heights Delhi Tioga Schenevus
1967 Elmira Free Academy Elmira Heights Weedsport Spencer Franklin
1966 Elmira Free Academy Elmira Heights Delhi Franklin Schenevus
1965 Ithaca Homer Groton McGraw Schenevus
1964 Ithaca Greene Delhi Laurens Schenevus
A B   C  D
1963 Elmira Southside Bainbridge-Guilford McGraw Andes
1962 Vestal Delhi Afton Sherwood
1961 Vestal Groton Afton Andes
1960 Cortland Newark Valley Sherwood Downsville
1959 Ithaca Newark Valley Bainbridge Roxbury
1958 Elmira Free Academy Groton Bainbridge Truxton
A B   C  D
1957 Elmira Free Academy Newark Valley Groton Fleischmanns
1956 Binghamton Central Homer Bainbridge Fleischmanns
1955 Binghamton Central Walton Marathon Andes
AA A B   C 
1954 Binghamton Central Union Springs Marathon Downsville
1953 Binghamton Central Waverly New Berlin Downsville
1952 Union-Endicott Waverly Delhi Genoa
A B   C  D
1951 Binghamton Central Watkins Glen Andes
1950 Ithaca Groton Schenevus
1949 Ithaca Marathon
1948 Binghamton Central Delhi
One Section Champion
1947 Binghamton Central
1946 Union-Endicott
1945 Sherburne