Section IX Champions
AA A B  C  D
2017 Pine Bush Poughkeepsie Spackenkill Millbrook S.S. Seward
2016 Middletown Red Hook Marlboro Chester Eldred
2015 Middletown Saugerties Marlboro Chester Livingston Manor
2014 Newburgh Red Hook Spackenkill S.S. Seward Coleman Catholic
2013 Kingston Burke Catholic Marlboro Pine Plains Coleman Catholic
2012 Middletown Marlboro Burke Catholic Pine Plains Livingston Manor
2011 Newburgh Red Hook Burke Catholic Pine Plains Coleman Catholic
2010 Newburgh Red Hook Burke Catholic S.S. Seward Coleman Catholic
2009 Newburgh Cornwall Burke Catholic Millbrook Coleman Catholic
2008 Minisink Valley New Paltz Red Hook Millbrook Coleman Catholic
2007 Newburgh Cornwall Burke Catholic Tri-Valley Coleman Catholic
2006 Newburgh Red Hook Spackenkill Millbrook The Family School
2005 Monroe-Woodbury Red Hook Burke Catholic Millbrook S.S. Seward
2004 Kingston Cornwall Red Hook Millbrook S.S. Seward
A B  C  D
2003 Kingston Red Hook Fallsburg S.S. Seward
2002 Kingston Monticello Spackenkill S.S. Seward
2001 Middletown Onteora Rhinebeck Chester
2000 Pine Bush Cornwall Liberty S.S. Seward
1999 Monroe-Woodbury Spackenkill James I. O'Neill Millbrook
1998 Newburgh Monticello James I. O'Neill Roscoe
1997 Newburgh Red Hook Burke Catholic Narrowsburg
1996 Newburgh Rondout Valley Red Hook Sugar Loaf
1995 Middletown Warwick James I. O'Neill Sugar Loaf
1994 Newburgh Monticello James I. O'Neill Chester
1993 Newburgh Monticello Liberty Fallsburg
1992 Washingtonville Warwick James I. O'Neill Eldred
1991 Monroe-Woodbury Minisink Valley James I. O'Neill Chapel Field
1990 Middletown Monticello Ellenville Eldred
1989 Kingston Marlboro Red Hook Sugar Loaf
1988 Middletown Burke Catholic Fallsburg Sugar Loaf
1987 Monroe-Woodbury Burke Catholic Liberty Sugar Loaf
1986 Monroe-Woodbury Wallkill James I. O'Neill Roscoe
1985 Monroe-Woodbury Burke Catholic James I. O'Neill Coleman Catholic
1984 Ramapo Onteora Coleman Catholic Roscoe
1983 Spring Valley Burke Catholic Liberty Delaware Valley
1982 Spring Valley Albertus Magnus Liberty Fallsburg
1981 Clarkstown North James I. O'Neill Ellenville Sugar Loaf
1980 Clarkstown North Pearl River Burke Catholic Jefferson-Youngsville
AAA AA A B C D
1979 Spring Valley Valley Central Albertus Magnus Ellenville Chester Delaware Valley
1978 Clarkstown South Middletown Albertus Magnus Fallsburg Sugar Loaf Tuxedo
AA A B C
1977 Newburgh Albertus Magnus Liberty Sugar Loaf
1976 North Rockland Washingtonville Marlboro Jefferson-Youngsville
A B C D
1975 Spring Valley Nanuet Fallsburg Jefferson-Youngsville
Division 1 Division 2 Division 3
1974 Newburgh Nanuet Tuxedo
AA A B C
1973 Newburgh Suffern Cornwall Fallsburg
Division 1 Division 2 Division 3
1972 North Rockland Cornwall Fallsburg
1971 Newburgh Nanuet Jefferson-Youngsville
A B C D
1970 Newburgh Nyack Highland Falls Jefferson-Youngsville
1969 Newburgh Rondout Valley Highland Falls Chester
1968 Newburgh Suffern Liberty Tuxedo
1967 Kingston Washingtonville Highland Falls Tuxedo
1966 Kingston Warwick Marlboro Tuxedo
A B C D
1965 Newburgh Monticello New Paltz Narrowsburg
1964 Newburgh Monticello Fallsburg S.S. Seward
1963 Poughkeepsie Tappan Zee Washingtonville Florida
1962 Newburgh Tappan Zee Nanuet Jeffersonville
1961 Haverstraw Monroe-Woodbury Livingston Manor
A B C-D
1960 Poughkeepsie Monroe-Woodbury Livingston Manor
A Intersectional Reps. B C-D
1959 Newburgh&Poughkeepsie Port Jervis Tappan Zee
1958 Newburgh&Poughkeepsie Liberty
A Intersectional Reps. Section 9 Champion
1957 Newburgh&Middletown Port Jervis
1956 Kingston&Newburgh Haverstraw
1955 Newburgh&Middletown Haverstraw
1954 Newburgh&Kingston
1953 Newburgh&Middletown&Kingston
1952 Newburgh&Middletown&Kingston
1951 Newburgh&Middletown&Kingston
1950 Newburgh&Middletown&Kingston
1949 Kingston 
1948 Kingston 
1947 Kingston