Section VI Champions
AA A1 A2 B1 B2 C1 C2 D
2017 Niagara Falls North Tonawanda Amherst East Aurora Health Sciences Chautauqua Lake Randolph Franklinville
2016 Niagara Falls Williamsville South Amherst Olean Fredonia Olmsted Middle Early College Panama
2015 Jamestown Williamsville South Olean Albion East Tapestry Charter Middle Early College International Prep
2014 Jamestown McKinley Cheektowaga Olean East Middle Early College Randolph Sherman
2013 Jamestown McKinley Amherst Olean East Middle Early College Silver Creek Sherman
2012 Niagara Falls McKinley East Aurora Olean CSAT Middle Early College Silver Creek Panama
AA A1 A2 B1 B2 C D
2011 Jamestown Williamsville South East    Lackawanna Cassadaga Valley International Prep Pine Valley
2010 Jamestown Williamsville South East    Olean Akron Middle Early College Maple Grove
2009 Jamestown McKinley Depew Olean Akron Randolph Maple Grove
AA A1 A2 B1 B2 C1 C2 D
2008 Niagara Falls McKinley Buffalo-East Olean City Honors All-Limestone Maple Grove Pine Valley
AA1 A1 A2 B1 B2 C D
2007 Sweet Home McKinley Maryvale Olean Buffalo East Maple Grove Pine Valley
2006 Niagara Falls Sweet Home Maryvale Lackawanna Burgard Randolph Clymer
AA1 AA2 A1 A2 B1 B2 C D
2005 Niagara Falls Riverside Amherst Maryvale Lackawanna City Honors Silver Creek Pine Valley
AA A1 A2 B1 B2 C D
2004 Niagara Falls Grover Cleveland Maryvale Seneca Traditional Randolph Pine Valley
A1 A2 B1 B2 C1 C2 D
2003 Niagara Falls Bennett Olean Lackawanna City Honors Westfield Ellicottville
2002 Niagara Falls Bennett Williamsville East Traditional City Honors Pine Valley Sherman
2001 Niagara Falls Bennett Williamsville East East Aurora Traditional Frewsburg Ellicottville
2000 W. Seneca West Williamsville East Iroquois East Aurora Traditional Portville Sherman
1999 Jamestown LaSalle Seneca Southwestern Traditional Westfield Pine Valley
1998 Lockport Sweet Home Kensington Southwestern City Honors Randolph Hinsdale
1997 Lockport LaSalle Seneca Traditional Southwestern Maple Grove Hinsdale
A B1 B2 C1 C2 D
1996 LaSalle Bennett Olean Traditional Randolph Maple Grove
1995 LaSalle Hutch Tech Olean Traditional JFK Maple Grove
1994 LaSalle Niagara Falls Fredonia Traditional Randolph Maple Grove
A B1 B2 C D
1993 LaSalle Kenmore East Lackawanna Traditional Clymer
1992 LaSalle Grand Island Fredonia Riverside Franklinville
1991 LaSalle Hutch Tech Williamsville South JFK Westfield
1990 LaSalle Kensington Lackawanna Traditional Franklinville
1989 LaSalle Pioneer Lackawanna Burgard Franklinville
A B1 B2 C D
1988 Frontier LaSalle Grover Cleveland Burgard Clymer
1987 Nichols Bennett Riverside Trott Vocational Cattaraugus
1986 Sweet Home Lackawanna Grover Cleveland Emerson Sherman
A B1 B2 C1 C2 D
1985 South Park Lackawanna Grover Cleveland Burgard Maple Grove Forestville
A1 A2 B1 B2 C D
1984 Sweet Home South Park Bennett Pioneer City Honors Sherman
A1 A2 B1 B2 C1 C2 D
1983 Sweet Home South Park Bennett  Trott Vocational Emerson City Honors Brocton
A1 A2 B1 B2 C D
1982 Kenmore West South Park Bennett Grover Cleveland Falconer Chautauqua
1981 Williamsville East Riverside McKinley Grover Cleveland Emerson Clymer
1980 Jamestown Lackawanna McKinley Newfane Emerson Chautauqua
AAA AA1 AA2 A B C D
1979 Williamsville East Lackawanna Lafayette Grover Cleveland Allegany Franklinville Chautauqua
AA A BB B CC C
1978 Kenmore West Lewiston-Porter Bennett Grover Cleveland Allegany Franklinville
1977 Kenmore West Lackawanna Lake Shore Fredonia Silver Creek Franklinville
1976 Niagara Falls Lackawanna Bennett Emerson Maple Grove Brocton
1975 Lockport Lackawanna JFK Trott Vocational Portville Limestone
1974 Niagara Falls McKinley East Southwestern Pine Valley Franklinville
AAAA AAA AA A BBB BB B
1973 Hutch-Tech East Niagara Wheatfield Dunkirk Alden Cattaraugus Clymer
1972 Jamestown East Kensington Fredonia Albion Pine Valley Sherman
1971 Burgard Kensington Lewiston-Porter JFK Medina Forestville Panama
1970 Hutch-Tech Lockport Lafayete Trott Vocational Starpoint Forestville Panama
AAA AA A B C
1969 Jamestown Olean Royalton-Hartland Maple Grove Franklinville
1968 Lackawanna Olean Salamanca Allegany Del-Machias
1967 Kenmore West Trott Vocational Depew Franklinville Del-Machias
1966 LaSalle Trott Vocational Salamanca Franklinville Panama
1965 Lockport East Aurora Fredonia Bemus Point Panama
1964 Jamestown Trott Vocational Fredonia Franklinville Sherman
1963 Tonawanda Trott Vocational Southwestern Franklinville Panama
1962 Amherst Trott Vocational Fredonia Silver Creek Forestville
1961 North Tonawanda Trott Vocational Fredonia Silver Creek Panama
1960 Niagara Falls Dunkirk Allegany Silver Creek Forestville
1959 Williamsville Lancaster Allegany Bemus Point Panama
1958 Amherst Williamsville Allegany Silver Creek Sherman
1957 Amherst Williamsville Sloan Westfield Sherman
AAA AA A B C
1956 Amherst Trott Vocational Allegany Pine Hill Clymer
1955 Niagara Falls Dunkirk Lewiston Porter Silver Creek Hinsdale
1954 Olean Tonawanda Gowanda Sloan Frewsburg
1953 Niagara Falls Hamburg Fredonia Pine Valley Clymer
1952 Olean Dunkirk Frontier Sloan Clymer
AA A B C
1951 Niagara Falls Williamsville Clymer Mayville
1950 Trott Vocational Hamburg Mayville Little Valley
1949 Jamestown Fredonia Lewiston Youngstown
1948 Jamestown Amherst Royalton-Hartland Sherman
1947 Jamestown Gowanda Westfield Sherman
1946 Niagara Falls Gowanda Randolph South Dayton
1945 Tonawanda Amherst Gardenville Lewiston
1944 North Tonawanda Hamburg Allegany Cherry Creek
1943 No Tournament Held
1942 North Tonawanda Williamsville Westfield South Dayton
1941 Trott Vocational Silver Creek Allegany Thomas Indians
1940 No Tournament Held
1939 Jamestown Lancaster Allegany Thomas Indians
1938 Niagara Falls Silver Creek Chautauqua Thomas Indians
A B C
1937 Tonawanda Chautauqua Ripley
1936 Jamestown Chautauqua Bemus Point