Section VII Champions
B C D
2017 Northeastern Clinton Ticonderoga Moriah
2016 Northeastern Clinton AuSable Valley Moriah
A B C D
2015 Peru Plattsburgh Northern Adirondack Moriah
2014 Peru Plattsburgh Seton Catholic Moriah
B C D
2013 Beekmantown AuSable Valley Moriah
2012 Plattsburgh Seton Catholic Willsboro
2011 Northeastern Clinton Ticonderoga Moriah
2010 Plattsburgh Ticonderoga Crown Point
2009 Northeastern Clinton Seton Catholic Westport
2008 Plattsburgh Ticonderoga Westport
2007 Plattsburgh Seton Catholic Chazy
2006 Saranac Ticonderoga Schroon Lake
A B C D
2005 Peru Plattsburgh Ticonderoga Moriah
2004 Plattsburgh Saranac Ticonderoga Bolton
B C D
2003 Saranac Northern Adirondack Moriah
C D††
2002 Seton Catholic Wells
B C D
2001 Plattsburgh Ticonderoga Indian Lake
2000 Saranac Northern Adirondack Crown Point
1999 Plattsburgh Northeastern Clinton Westport
1998 Saranac Lake Tupper Lake Indian Lake
1997 Beekmantown Saranac Schroon Lake
1996 Plattsburgh Saranac Schroon Lake
1995 Plattsburgh AuSable Valley Willsboro
1994 Seton Catholic Saranac Lake Chazy
1993 Plattsburgh Saranac Crown Point
1992 Plattsburgh Northern Adirondack Moriah
1991 Plattsburgh Saranac Schroon Lake
1990 Seton Catholic AuSable Valley Wells
1989 Beekmantown Saranac Wells
1988 Peru St. Johnís Wells
1987 Mount Assumption Northern Adirondack Wells
1986 Plattsburgh Ticonderoga Schroon Lake
1985 Northeastern Clinton Ticonderoga Wells
1984 Plattsburgh Saranac Schroon Lake
1983 Plattsburgh Ticonderoga Dannemora
1982 Peru Saranac Dannemora
1981 Plattsburgh Saranac Dannemora
1980 Mount Assumption AuSable Valley Elizabethtown
A B C D
1979 Plattsburgh AuSable Valley Lake Placid Hague
1978 Saranac AuSable Valley Lake Placid Hague
1977 Saranac Ticonderoga Westport Wells
1976 Plattsburgh Moriah Westport Wells
1975 Saranac Chazy Schroon Lake
1974 Saranac Chazy Long Lake
A B C
1973 Plattsburgh Elizabethtown Wells
1972 AuSable Valley Willsboro Long Lake
1971 Moriah Westport Wells
1970 Plattsburgh Mooers
1969 Peru Mooers Long Lake
1968 Peru Westport Schroon Lake
1967 Peru Westport Wells
A B C
1966 Plattsburgh Dannemora
1965 Plattsburgh Schroon Lake Long Lake
1964 Plattsburgh Dannemora Hague
1963 Moriah Bolton Landing Chestertown
1962 Plattsburgh Schroon Lake Altona
1961 Beekmantown Schroon Lake Newcomb
1960 Ticonderoga Elizabethtown Dannemora
1959 Plattsburgh Westport Chestertown
1958 Plattsburgh Lyon Mountain Long Lake
1957 Plattsburgh Dannemora Schroon Lake
1956 Port Henry Newcomb Bolton Landing
1955 Port Henry Dannemora Moriah
1954 Port Henry Westport Newcomb
1953 Mineville Ellenburg Newcomb
1952 Mineville Lyon Mountain Newcomb
1951 Port Henry Lyon Mountain Keene Valley
1950 Mineville Lyon Mountain Champlain
1949 Mineville Moriah Champlain
1948 Plattsburgh Lyon Mountain Moriah
1946 Port Henry Moriah Altona
1945 Port Henry Westport Morrisonville
1936 Plattsburgh Dannemora
1932 Plattsburgh Mineville
1931 Plattsburgh Mineville
One Section Champion
1927 Lake Placid
1924 Port Henry
1922 Plattsburgh