SECTION VIII CHAMPIONS 
AA A B C
2017 Westbury Elmont Oyster Bay East Rockaway.
2016 Baldwin Elmont Oyster Bay East Rockaway.
2015 Baldwin VS South Malverne
2014 Farmingdale VS South Wheatley Friends Academy
2013 Baldwin Jericho Wheatley Friends Academy
2012 Baldwin South Side Locust Valley East Rockaway.
2011 Elmont Manhasset Malverne Friends Academy
2010 Uniondale Westbury Malverne Friends Academy
2009 Uniondale Roslyn Malverne Oyster Bay
2008 Baldwin Jericho Malverne Friends Academy
2007 Hempstead Jericho Malverne Friends Academy
2006 Uniondale Jericho Malverne East Rockaway.
2005 Uniondale Floral Park Carle Place Friends Academy.
2004 Uniondale South Side Malverne Friends Academy.
A  B  C
2003 Uniondale West Hempstead East Rockaway
2002 Uniondale Bethpage Oyster Bay
2001 Hempstead Jericho Wheatley
2000 Hempstead Westbury Malverne
1999 Hempstead Seaford Carle Place
1998 Hempstead South Side Oyster Bay
1997 Hempstead Manhasset Wheatley
1996 Hempstead Westbury Roosevelt
1995 Hempstead Westbury Cold Spring Harbor
1994 Hempstead Westbury Malverne
1993 Hempstead Roosevelt Oyster Bay
1992 Long Beach Roosevelt Malverne
1991 Hempstead Roosevelt Malverne
1990 Hempstead Manhasset Oyster Bay
1989 Hempstead Lynbrook Oyster Bay
1988 Hempstead Roosevelt Malverne
1987 Hempstead South Side Cold Spring Harbor
1986 Hempstead Manhasset Oyster Bay
1985 Hempstead Westbury Wheatley
1984 Long Beach Roosevelt Carle Place
1983 Hempstead Roosevelt Carle Place
1982 Baldwin Malverne Carle Place
1981 Hempstead Malverne
1980 Farmingdale Malverne
AAA AA A
1979 Uniondale Westbury Malverne
1978 Freeport South Side Roosevelt
1977 Massapequa Roosevelt
One Section Champion
1976 Malverne
1975 South Side
1974 Malverne
1973 Hempstead
1972 South Side
1971 South Side
1970 Carle Place
1969 G.N. North
1968 Lawrence
1967 G.N. South
1966 G.N. South
1965 Oyster Bay
1964 Malverne
1963 Uniondale
1962 Uniondale
1961 Oceanside
1960 Mineola
1959 Oceanside
One Section Champion
1958 Garden City
1957 West Hempstead
1956 Hempstead
1955 Lynbrook
1954 V.S. Central
1953 Hempstead
1952 Oyster Bay
1951 Oyster Bay
1950 Oyster Bay
1949 Garden City
1948 Oyster Bay
1947 Port Washington
1946 Port Washington
1945 Sewanhaka
1944 Westbury
1943 Westbury
1942 Freeport
1941 South Side
1940 Westbury
1939 Lynbrook
1938 No Tournament Held
1937 No Tournament Held
1936 No Tournament Held
1935 No Tournament Held
1934 No Tournament Held
1933 Westbury
1932 No Tournament Held
1931 No Tournament Held
1930 Westbury
1929 No Tournament Held
1928 Baldwin
1927 Westbury
1926 Lawrence
1925 Woodmere
1924 South Side
1923 South Side
1922 Lawrence
1921 South Side